A történet azon a helyen kezdődik, ahol a Ciprián története véget ér: a füredi parton. Felbukkan Kamor varázsló igazi, de mindeddig titkolt ellenfele. Jogos tulajdonát követeli vissza Kamortól: a varázserejű nap-éj kristályok egyikét. Kiderül, hogy a varázsló hogyan tartóztatta fel eddig a gonosz erők térnyerését, ám a végső győzelemhez még az ő ereje és bölcsessége sem elegendő?
Nyulász Péter nagy sikerű regénysorozatának befejező kötete is izgalmas olvasnivalót kínál.
A könyvet a 9-14 éves korosztálynak ajánljuk.
A trilógiáról:
Nyulász Péter egyszer egy balatoni fürdőzés során találkozott a tó tündérével, Sióval. Elbeszélgettek. Sió nagyon szomorú volt, hogy történetére már csak kevesen emlékeznek, és félt, hogy így a Balaton legendája is feledésbe merülhet. Hogy mi következett ezután?
Az író elkezdett utánajárni mindannak, amit hallott, hosszas kutatómunka előzte meg regényének születését. Lipták Gábor Aranyhíd című kötetében talált rá Sió és Kamor történetére. Fáy András 1836-ban megjelent Sió című tündéres regéjének átiratában a tihanyi hercegi pár, Helka és Kelén alakjára lelt. A történet megismerése után úgy döntött, nem elégszik meg a legenda újbóli feldolgozásával, hanem új regényt ír azzal a céllal, hogy bemutassa a Balaton és környékének vadregényes, kevéssé ismert természeti kincseit is.
Helka legendája a Balaton elfeledett mítoszai közé tartozik. A fantasy határát súroló, humoros kalandregényében Nyulász Péter számtalan utalást és információt rejtett el. Ismerd meg őket, és döntsd el: elhiszed-e, hogy valaha tündérek, hercegek, hercegnők, varázslók és manók lakták a mindannyiunk szívében helyet kapó Balatont! A könyvet elolvasva, késztetést érezhetsz Te is, hogy felfedezd a legendás helyszíneket, és ismerősként köszöntsd a Balaton tündérét, vagy a Bakony varázslóját, ha szembejön veled?
A trilógia mindhárom részét más gyerekkönyv-illusztrátor (Bohony Beatrix, Szepesi Szűcs Barbara, Baracsi Gabriella) rajzai kísérik, melyek a köteteknek az alkotókra jellemző egyedi hangulatot, mégis egységes formát kölcsönöznek, életre keltve a hazánk tájait átszelő kalandok szereplőit. A tájékozódást a Helka kötetben Bohony Beatrix, a folytatásban pedig Eszenyi Gábor varázslatos térképei segítik. |